A cukkini nálam a nyár egyik nagy kedvence könnyű, gyorsan elkészül, és elképesztően finom tud lenni… ha jól van megsütve.
Sokan panaszkodnak, hogy a cukkini sutés közben túl puha, vizes, vagy épp szétfröcsög az olaj. Na, ezekre hoztam most egy szuper egyszerű trükköt, amit én is a saját tapasztalataim alapján fejlesztettem ki, és azóta mindig csak így készítem!
A trükk a sorrendben és az állagban rejlik
Én is sokáig csak úgy „odadobtam a serpenyőbe” a felszeletelt cukkinit, aztán csodálkoztam, miért nincs az egésznek semmi tartása, és miért úszik az olajban. Aztán egy nap rájöttem, hogy pár apró lépéssel csodát lehet tenni, a végeredmény így sokkal ropogósabb, ízesebb és sokkal kevésbé zsíros.
Így készítem el lépésről lépésre:
- Először alaposan megmosom a cukkinit, majd karikákra vágom nem túl vastagra, hogy átsüljön, de ne is legyen túl vékony, mert akkor szétázhat.
- Ezután megsózom a szeleteket, és 10-15 percet pihentetem. Ez segít, hogy a cukkini levet engedjen, így nem fog vizes lenni sütéskor.
- Miközben pihen, egy tálba lisztet készítek elő, én általában sima búzalisztet használok, de próbáltam már kukoricaliszttel is, és az is nagyon finom, ropogós lett tőle.
- Most jön a trükk: egy külön kis tálkába öntök egy kevés vizet, és amikor a cukkinit a lisztbe forgattam, még egy pillanatra belemártom a vízbe, és úgy teszem a serpenyőbe.
Furcsának tűnhet, de ez a vízes „fürdő” segít abban, hogy a lisztes réteg szépen megsüljön, és ne fröcsögjön az olaj, amitől amúgy mindig tartottam.
- Kevés olajat hevítek egy serpenyőben, és amikor már elég forró, a cukkinikarikákat egyesével kisütöm benne. Oldalanként kb. 2-3 perc elég, míg aranybarnára sülnek.

