Nyáron, amikor tombol a hőség teljesen máshogy kell tárolni és felhasználni a konyhai alapanyagokat, mint az év többi részében. Meglepő mit mondanak az élelmiszerbiztonsági szakemberek, hogy milyen ételeket kellene a hűtőben tárolnunk szerintük ilyenkor.
Sokmindent kellene a hűtőben tárolni nyáron
Nyáron amikor tombol a hőség, nem tárolhatjuk ugyanúgy az élelmiszereket, mint tavasszal vagy ősszel, ugyanis a magas hőmérséklet teljesen megváltoztatja a helyzetet. Hiszen egy teljesen felmelegedett konyhában a pulton hagyott élelmiszer sokkal gyorsabban romlásnak indul, veszít a nedvességtartalmából. A szakértők elmondták, hogy nemcsak az élelmiszerek biztonsága miatt fontos a megfelelő tárolás, hanem azért is, mert így megőrizhetőek az ízek, az állag és a tápanyagok is.
Élelmiszerek amelyek frissek, biztonságosabbak és finomabbak maradnak, ha nyáron hűtőben tároljuk:
TOJÁS
A tojás tárolásának körülményei napjainkig is vitákat szülnek, azonban a kánikula egyértelművé teszi a választ. A tojásnak a nyári melegben a hűtőben van a helye, mert így biztonságosabb és tovább eltartható. A hűtőben javasolt a tojásokat az eredeti dobozukban tartani, ugyanis a héj könnyen átveszi a hűtőben terjedő szagokat.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!

