Mivel állanóan áram alatt van a hűtőszerkényünk, ezért nyílván ezálltal sokkal magasabb lehet az energiafogyasztás is. Viszont, nem ez az a készülék, ami a legnagyobb energiafogyasztónk. Most megmutatjuk Önöknek, hogy mely az a készülék, ami a legmagasabb áramlopónk a háztartásunkban.
Az indukciós főzőlap
A folyamatosan növekvő energiafogyasztás miatt egyre többet aggódhatunk, hogy melyek azok a háztartási készülékek, amelyek a leginkább megterhelik a pénztárcát a havi rezsijük javára. Egy gépekkel foglalkozó vállalat felmérései szerint az indukciós főzőlapok a háztartások leginkább közkedvelt, mégis a legtöbb áramot fogyasztó készülékei, megelőzve a hűtőt, és a mosogatóképet. A tanulmány azt is kimutatta, hogy ez a készülék háromszor annyit fogyaszt, mint háztartásbeli társai. Éves fogyasztáshoz viszonyítva, 748,25 kWh fogyaszt, míg a másik sokszor használatos ‘testvére’ a mosógép mindössze csak 496,4 kWh-t.
Hogyan csökkenthetjük mégis az energiafogyasztást?
Habár manapság elég kivitelezhetetlennek tűnhet, hogy lejjebb csökkentsük az indukciós főzőlapok energiafogyasztását, mégis vannak módszerek, amikkel akár kicsit is faraghatunk le a számokból. A kutatást végző, és elemző szakértők szerint az a legjobb megoldás, ha alacsonyabb teljesítményen főzünk, amivel elérhetjük a gazdaságosabb üzemeltetést. Emellett vásárláskor figyeljünk arra is, hogy magasabb energiaosztályú főzőlapot vásároljunk, amelyek ugyan drágábbak, de hosszú távon mégis sokkal több pénzt spórolhatunk meg velük, mint az olcsóbb verzióknál.
Hogyha ismerjük ezeket a készülékeket, akkor tudjuk igazán hatékonyan szabályozni a háztartásunk energiaáramlását, és költségvetését. Érdemes lehet pont ezen szempontok alapján már jóval a vásárlás előtt megtervezni, hogy melyik készülékre is eshet a választásunk. Használjuk ki őket rendeltetésszerűen, és ezáltal jelentős anyagi megtakarításokat eredményezhetünk, és hozzájárulhatunk az energia fenntarthatóbb gazdálkodásához.

