Lassan beérik a cseresznye után a meggy is, ami egy igazán kedvelt gyümölcs hazánkban. A meggyből általában lekvárt vagy befőttet készül, viszont van egy másik eltevési mód is amivel hónapokig megőrizhető a meggy állaga és minősége.Ehhez a meggyet cukorban kell tartósítani, ami egy kimondottan egyszerű módszer. A legjobb benne az, hogy hőkezelést és tartósítószert sem kell felhasználni hozzá.
A legtöbben amikor a meggy eltevésére kerül a sor, akkor azt befőzéssel, lekvárként vagy fagyasztással teszik meg. Létezik azonban egy másik módszer is, amihez nincs szükség dunsztolásra, vagy órákig tartó főzésre. Ebben az eltevési módban a meggy cukorral rétegezve, saját levében kerül eltevésre, ami tökéletesen megőrzi az ízét, miközben egy sűrű szirup is képződik mellette.
Cukorban való tartósítás
A módszerben a nagy mennyiségű cukor vizet von el a gyümölcsből és a mikroorganizmusokból is, amit a szakirodalom ozmózisnak nevez. Ettől a meggy kis idő után levet ereszt, a cukor pedig fokozatosan feloldódik, aminek következtében egy sűrű, aromás szirup képződik. A magas cukortartalom ezt követően kedvezőtlen környezetet hoz létre számos baktérium, élesztőgomba és penész számára, aminek hatására a romlási folyamatok jelentősen lelassulnak. Tulajdonképpen ugyanaz az elv működik itt is, mint a lekvárok esetében, csak mindez hőkezelés nélkül történik meg.
A cikk folytatódik a reklám alatt!

