3.) Magjából gyógyteát készítenek, amely vesebetegek és cukorbetegek számára ajánlott. A dinnyemagból készült tea természetes diuretikum, segíti a szervezet méregtelenítését, tisztítja a veséket és csökkenti a vesekövek képződését.
4.) Gazdag C, B ás A vitaminban. Ezen kívül cinkben, foszforban és szelénben is bővelkedik. Erősíti az immunrendszert, és az ősi gyógyászatban lázcsillapító hatását is számon tartották. Mindkettő fontos a körmök, a haj és a bőr szempontjából. A C-vitamin támogatja a kollagéntermelést, így a bőrünk feszesebbé válhat. A kollagén ízületeinket is megfiatalítja!
5.) Sportolók számára azért ajánlják a fogyasztását, mert jelentősen enyhíti az izomlázat.
6.) A görögdinnye Lipokin tartalommal bír, amely betegségmegelőző: ez egy vöröses színű karotinoid, erős antioxidáns, amely megköti a káros szabadgyököket, és bizonyos rákfajták kialakulásának valószínűségét is csökkenti.

