A nyári forróságban egy különösen kívánatos gyümölcs a görögdinnye, főleg hűtve, magas víztartalma miatt pedig szinte a legjobb szomjoltó. A görögdinnye emellett számos jótékony hatással van az egészségünkre is. A görögdinnyét sokan fogyasztják, mert rendkívül finom, nagyon ízletes, és csodás íze mindig a nyárra emlékeztet minket. Azonban rengeteg, az egészségre gyakorolt pozitív hatással is bír, amelyekről kevesen tudnak:
1.) A görögdinnye enyhíti az emésztési gondokat, és a légúti panaszokat. A dinnye segíthet ezen, ugyanis rengeteg rostot tartalmaz, amely megtisztítja a beleket, fellazítja és segít kiüríteni a székletet. Rendkívül magas víztartalma pedig átmossa az egész emésztőrendszert. Így dinnye evése után megszűnhet a székrekedés és javul a bélfalakon keresztüli tápanyag felszívódás.
2.) Az ízületi gyulladás kialakulásának kockázatát mérsékli, és szintúgy a szív és érrendszeri gondok megelőzésében is barátunk lehet. Izületi gyulladás és köszvény esetén a görögdinnye fogyasztása huzamosabb időn át, alaposan elősegíti, hogy a vér sav-lúg egyensúlya visszatérjen. Segíti a szervezet húgysavkő kiürülését, igy megtisztítva vért.
A cikk folytatódik, a hirdetés alatt!

