Amikor nyáron egész nap küzdünk a hőség ellen, az bizony eléggé próbára teszi a szervezetünket. Ilyenkor azonban nem csak a nappalok, hanem az éjszakák is egyre nehezebbek, hiszen csak forgolódunk, nehezen alszunk el, majd gyakran megébredünk. Ennek következtében reggel úgy ébredünk fel, mint akit háromszor kimostak az éjszaka, gyűrötten!
Ilyen nagy hőségben a legtöbb a légkondicionálót vetik be, viszont létezik egy ősi technika ami egyszerűbb, energiatakarékosabb alternatíva, mint a légkondicionáló. Az egyiptomiak által alkalmazott alvásmódszer évszázadok óta segíti őket abban, hogy jobban aludjanak a nagy hőségben is.
Miért alszunk rosszul amikor hőség van?
Az alvás és a testhőmérséklet szoros kapcsolatban áll egymással. A szakértők szerint a szervezetünknek csökkentenie kell a belső hőmérsékletét ahhoz, hogy könnyebben el tudjunk aludni. Az orvosok szerint ez a folyamat összefügg a melatonin termelődésével, hiszen alap esetben az esti órákban a test fokozatosan lehűl, ami jelzi az agynak, hogy közeledik a pihenés ideje. Amennyiben viszont a környezet túl meleg, ez a természetes hő leadás sokkal nehezebbé válik.
Ennek hatására:
- az elalvás elhúzódik és nehézzé válik,
- gyakran felébredünk az éjszaka folyamán,
- sokkal felszínesebb lesz az alvás,
- napközben jóval fáradtabbak leszünk, valamint csökken s koncentrációnk is.
A cikk folytatódik a reklám alatt!

